Pilates

Pratimai transformuojantys kūną ir protą.

“Po dešimties užsiėmimų jūs pajusite skirtumą, po dvidešimties – pamatysite, o po trisdešimties – jūs turėsite visai naują kūną” – J. H Pilates

Joseph Hubertus Pilates

J. H. Pilates vaikystėje ir jaunystėje buvo gana silpnos sveikatos: jis sirgo astma, rachitu ir sąnarių reumatu. Būdamas labai jaunas, jis suprato, kad, norėdamas įveikti nepilnavertiškumą ir bendraamžių patyčias, turi gerinti savo fizinę būklę ir stiprinti kūną.

Fizinis aktyvumas tapo neatskiriama jo gyvenimo dalimi. Jis aktyviai praktikavo gimnastiką, jogą, plaukimą, įvairų sportą su kamuoliu, domėjosi karatė, meditacija bei senovės graikų ir romėnų fiziniais pratimais.

Iš šeimos gydytojo gavęs anatomijos vadovėlį, jis savarankiškai studijavo žmogaus kūną. Jis dirbo atkakliai ir sunkiai, o būdamas 14 metų jau buvo kviečiamas pozuoti anatomijos piešiniams dėl anatomiškai tobulo kūno.

Sportuodamas jis pradėjo kurti savus pratimus ir jų junginius. Pirmojo pasaulinio karo metais atvykęs į Angliją, jis dirbo cirko artistu bei savigynos instruktoriumi. Tačiau dėl vokiečių kilmės jis buvo apgyvendintas svetimšalių stovykloje kartu su kitais atvykėliais.

Ten jis toliau tobulino savo pratimų techniką, kūrė sistemą bei specialią įrangą, skleidė savo idėjas apie sveikatą ir ragino kitus dalyvauti jo sukurtoje programoje, kurios pagrindą sudarė pratimai, atliekami ant kilimėlio.

Šiandieninis, vis didėjantis gyvenimo tempas, sukelia žmonėms vis daugiau įtampos ir streso.
Ilgalaikis darbas prie kompiuterio, nuolatinis sėdėjimas pasilenkus prie stalo, ar prie mašinos vairo lemia netaisyklingą laikyseną, raumenų disbalansą.

Turbūt kiekvienas žino, kas yra nugaros skausmas. Jis dažniausiai atsiranda dėl to, kad didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami. Dėl netaisyklingos ilgalaikės padeties sėdint trumpėja klubus su kojomis jungiantys raiščiai, nuvargsta nugaros tiesiamieji raumenys, spaudžiami stuburo slanksteliai, atsipalaiduoja pilvo raumenys.

Taip pat dažna galvos svaigimo, bei skausmo priežastis yra pakumpusi laikysena, kuri didina ir kaklinės stuburo dalies raumenų ir raiščių įtampą, spaudžiami kaklinės stuburo dalies slanksteliai, ko pasekoje sutrinka kraujotaka, bei aprūpinimas deguonimi. Kadangi pilvo raumenys yra stuburo apsauga, tai jiems nusilpus, dažniau iškrypsta stuburas. Ypač svarbi stuburui yra juosmens ir dubens padėtis, bei šios srities raumenų stiprinimas, kuriems didžiulis dėmesys yra skiriamas „Pilates” treniruotės metu.

Kas yra „Pilates” treniruotė?

„Pilates” metodas – tai kūno treniruotė, kuri stiprina ir formuoja raumenyną, gerina laikyseną, lankstumą, pusiausvyrą. Kiekvienas pratimas atliekamas susikoncentravus, neįsitempus, tolygiai, kontroliuojant savo judesius ir giliai kvėpuojant. Nėra pavojaus pasitempti raumenis ar raiščius, nes judesiai yra lėti, plastiški. Stiprinami gilieji stuburą stabilizuojantys raumenys, treniruojami silpnieji, ištempiami sutrumpėję raumenys. Taip kūnas darosi lankstesnis, ilgesnis ir stipresnis.

Vienas didžiausių šios mankštos privalumų – atsipalaidavimas po įtampos ir streso pašalinamas. Ypač maloni treniruotė, kai pratimai atliekami skambant ramiai muzikai. Koncentracija bei sąmoningas pratimų atlikimas atneša ilgalaikius rezultatus. „Pilates” programoje yra daug pratimų, stiprinančių pilvo preso raumenis, ypač jų giliuosius sluoksnius ir dubens dugno raumenis. Stiprūs pilvo raumenys padeda išvengti nugaros skausmų, gerina judesių pusiausvyrą ir koordinaciją bei formuoja plokščią pilvą. Stiprinami ne tik pilvo preso raumenys, bet ir visas kūnas, jaučiamas išsitempimas nuo kulnų iki pat pakaušio – tarsi ūgtelėjimas.

Ši unikali sistema padeda raumenims sudeginti nereikalingus riebalus, suteikia jiems tonusą bei juos pailgina Kadangi „Pilates“ pratimų programoje nėra jokių šuoliukų, staigių judesių ir organizmas nepatiria per didelės apkrovos ar įtampos, todėl mankštintis gali net tie asmenys, kurių silpni raumenys ar dėl sąnarių skausmo negali atlikti jokios kitos fizinės veiklos.

Ypač efektyvūs yra „Pilates” pratimai su kamuoliu. Pusiausvyros išlaikymas pratimuose su didžiuoju kamuoliu stiprina vidinius giliuosius pilvo raumenis, gerina laikyseną, pusiausvyrą, lankstumą, stiprina ir ištempia nugaros raumenis. Fiziniai pratimai ant nestabilaus paviršiaus, stiprinantys ir stabilizuojantys liemens raumenis, vis labiau populiarėja, nes tai teigiamai veikia ne tik organizmo motorinę sistemą, bet ir mažina nugaros (ypač juosmeninės dalies) skausmus.

Pilatesas yra išskirtinė sistema, kurią sudaro tempimo ir stiprinimo pratimai. tokia kūno treniruotė stiprina ir formuoja raumenyną, gerina laikyseną, lankstumą bei pusiausvyrą ir sujungia kūną bei dvasią. taip kūnas įgauna aptakias linijas.

Pilateso treniruotė tai švelnus ir individualus treniruočių metodas norintiems daugiau pusiausvyros ir judėjimo. Kiekvienas pratimas atliekamas susikoncentravus, laisvai, kontroliuojant save ir atitinkamai kvepuojant. Išmokstant valdyti savo pagrindinius laikyseną įtakojančius raumenis, kurie stiprina liemenį, stiprina silpnus raumenis, žmogus tampa lankstesnis. Tokie pratimai atliekami nenaudijant jokios prievartos.

Pilateso programoje visiškai nėra įsitikinimo, kad jeigu nėra skausmo, nėra ir sėkmės. Lėti, tekantys judesiai atliekami taip, kad nėra pavojaus pasitempti raumenis. Pilatesas buvo sukurtas, norint suformuoti sveiką kūną ir dvasią bei gyventi sveikai. Pastaraisiais metais žymiai padidėjo susidomėjimas visais kūno pratimais, į kuriuos įtraukiama ir dvasia. Atlikdami Pilateso pratimus sugaištame mažiausiai laiko, kurį praleidžiame sporto klubuose, ir gauname geriausius rezultatus.

Tvarkaraštis

Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis
07:00
Pilates
Šarūnė
07:15
08:15
Pilates
Šarūnė
07:15
08:15
Pilates
Šarūnė
07:15
08:15
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
Pilates
Šarūnė
19:05
20:05
Pilates
Šarūnė
19:05
20:05
20:00

Pirmadienis

 • Pilates
  19:05 - 20:05

Antradienis

 • Pilates
  07:15 - 08:15

Trečiadienis

 • Pilates
  19:05 - 20:05

Ketvirtadienis

 • Pilates
  07:15 - 08:15

Penktadienis

 • Pilates
  07:15 - 08:15
No events available!